חגיגה ישראלית נושאת פרסים בחסות האקדמיה לעיצוב עוגות

ישראל שלי

תערוכה ישראלית ותחרות אינטרנטית לעיצוב עוגות לכבוד יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל

מגילת העצמאות מפוסלת בבצק סוכר

תערוכה ישראלית

תערוכה ישראלית

לכבוד יום העצמאות ה-75 של מדינת ישראל, תתקיים תערוכת עוגות מעוצבות בנושא ״ישראל שלי״. מטרת התערוכה היא להציג את ישראל על כל גווניה וגם לתת במה לכישרון הישראלי בתחום העוגות המעוצבות. ההשתתפות בתערוכה ללא עלות ופתוחה לכולן (מעצבות עוגות בעלות ניסיון וגם חובבניות), מותנת בהרשמה מראש. אין הגבלה לגבי גודל העוגה והחומרים/טכניקות בהם ניתן להשתמש לעיצוב העוגה. הזוכה בתואר חביבת הקהל תזכה בפרס מיוחד בשווי של 1,000 ₪. כל משתתפת תקבל תעודת השתתפות מכובדת ואת החשיפה והקרדיט הראויים לה כחלק מהשתתפותה בתערוכה הארצית. בתערוכה הזו יש לכל משתתפת חופש מוחלט להביא את הפרשנות האישית שלה לנושא כל עוד המסר הוא חיובי ומעצים (גם אם הוא ציני או הומוריסטי). עוגה בעלת מסר אנטי ישראלי לא תוכל לקחת חלק בתערוכה ולקבל חשיפה.

בן גוריון עומד על הראש מפוסל בבצק סוכר

תחרות אינטרנטית לעיצוב עוגות

תחרות אינטרנטית לעיצוב עוגות

כחלק מהתערוכה תתקיים תחרות עוגות מעוצבות נושאת פרסים בשווי אלפי שקלים. זאת הזדמנות נדירה עבורך לקחת חלק בחוויה שתעצים אותך, שתוציא ממך דברים שלא ידעת שקיימים בך ושתקפיץ את העוגות שלך בכמה רמות. ולא רק זה, את גם יכולה לזכות בפרס שיעיף אותך קדימה. בואי נגיד שאם את מעצבת עוגות ישראלית, את רוצה לקחת חלק בתחרות הזאת! אני יודעת שזה נשמע מפחיד להשתתף בתחרות ולכן אני לא זורקת אותך לבד למים. יצרתי עבורך מעטפת ייחודית שתתמוך בך לאורך כל התהליך: - הדרכה ״איך חושבים על רעיון גאוני לעוגה״ - הדרכה ממוקדת על ״איך ניגשים לתחרות (וגם מנצחים בה)״ - הדרכת צילום עוגות ״איך להעביר את היופי האמיתי של עוגה מעוצבת בתמונה״ - קבוצת וואטסאפ סגורה למשתתפות עם ליווי מקצועי צמוד של ניצן כפיר ונטע דביר, מעצבות עוגות עם ניסיון מקצועי רב שיפוט העוגות יתבצע באופן אנונימי והעוגות הזוכות יבחרו ע״י השופטים: קארין עמנואל, טל צפריר ודניס זואב. כל משתתפת תקבל פידבק אישי מהשופטים ותעודת השתתפות מכובדת בסיום התחרות. עלות ההשתתפות בתחרות נקבעה בהתאם לגיל המדינה - 75 ₪ 😉 מי שמשתתפת בתחרות, משתתפת גם בתערוכה באופן אוטומטי.

מה ההבדל בין התערוכה לתחרות?

העוגות המוגשות לתערוכה לא חייבות לעמוד בקריטריונים לשיפוט עוגה לתחרות. העוגות המוגשות לתערוכה לא יישפטו ע״י השופטים ולא יקבלו פידבק אישי. מי שמשתתפת בתערוכה, יכולה להתחרות רק על פרס חביב הקהל (ולא על אחד משלושת המקומות הראשונים של התחרות).

כל העוגות המשתתפות בתערוכה לוקחות חלק בתחרות על תואר חביבת הקהל. העוגה שתקבל את מספר הלייקים הגבוה ביותר תזכה בכרטיס ל-Live Show הקרוב שיתקיים בחודש מאי הקרוב. Live Show זו הזדמנות חד פעמית לצפות בקארין עמנואל יוצרת עוגה ייחודית בזמן אמת. את יושבת אצלך בבית וצופה ב Zoom בכל תהליך הכנת העוגה והפיסול מ-4 הזויות המדויקות ביותר, בלי הפרעות. Live Show הוא פשוט ההצגה הכי טובה בעולם העוגות המעוצבות! זה לפתוח את הראש לשפע של רעיונות מטורפים ולהיות חלק מיצירת מופת בהתהוות.

שווי הפרס 1,000 ₪

זה מה ששרון מנסור מספרת על ה-Live Show

קארינוש את לא מבינה כמה נהנתי בלייב שואו! אני כל כך שמחה שנרשמתי וכמה התלהבתי והתרגשתי לפני. לא חושבת שהבנתי לפני עד כמה תסבירי כל צעד וצעד שלך ושלא רק תעבדי אלא ממש תלמדי תוך כדי. ולמרות שהסברת מלא דברים חשובים ממש, אני חושבת שהפנינים האמיתיות שלקחתי מהלייב הזה היה לראות אותך עובדת. כל הניואנסים הקטנים שפשוט אי אפשר להסביר במילים.

פרסי התחרות האינטרנטית לעיצוב עוגות

מתנת האקדמיה לעיצוב עוגות

מקום ראשון

2,000 ₪ למימוש באקדמיה לעיצוב עוגות

שיחת ייעוץ אישית עם קארין עמנואל בה תבנו ביחד תוכנית מותאמת אישית עבורך, בזכותה תוכלי להגיע לרמה המקצועית שאת שואפת אליה.

באתגר הפיסול הקרוב שיתקיים באקדמיה לעיצוב עוגות, את באה אליי לסטודיו ויושבת צמוד אליי (זו ממש סדנה אישית לכל דבר ועניין).

שווי הפרס 3,700 ₪

מקום שני

1,000 ₪ למימוש באקדמיה לעיצוב עוגות

שיחת ייעוץ אישית עם קארין עמנואל בה תבנו ביחד תוכנית מותאמת אישית עבורך, בזכותה תוכלי להגיע לרמה המקצועית שאת שואפת אליה.

שווי הפרס 1,950 ₪

מקום שלישי

500 ₪ למימוש באקדמיה לעיצוב עוגות

שיחת ייעוץ אישית עם קארין עמנואל בה תבנו ביחד תוכנית מותאמת אישית עבורך, בזכותה תוכלי להגיע לרמה המקצועית שאת שואפת אליה.

שווי הפרס 1,450 ₪

זה מה שאריאל יופן מספרת על האקדמיה לעיצוב עוגות

הצטרפתי לאקדמיה לפני יותר מחצי שנה ועד לאחרונה לא ממש התעמקתי בכל התוכן שיש בה אלא רק בדברים ספציפיים שהיו חשובים לי. עכשיו כשהחלטתי לקדם את התחביב לעסק התחלתי להיכנס לעומק ולעבור על התכנים, ואני חייבת להגיד שזה פשוט זהב טהור. בין אם זה בפן הטכני של העבודה ובין אם זה בידע משלים של עולם עסקי או מקצועי, יש כל כך הרבה לקחת ולשאוב שזה באמת עולם אחר. אם עד עכשיו הייתי ממליצה על קארין בגלל איך שהיא מלמדת את הטכניקה ובגלל הסבלנות וההקשבה והלב אז עכשיו אני יכולה להגיד שאני מבינה לעומק את המשמעות של המעטפת של האקדמיה ועד כמה אפשר להיתרם ולעוף עם הדבר הזה לכל כיוון אפשרי ולהגשמת כל חלום. על אמת.

אז איך זה עובד?

תכנון העוגה

(שלב זה רלוונטי רק למי שנרשמה לתחרות)

עם ההרשמה את מצטרפת לקבוצת הוואטסאפ עם הליווי המקצועי במטרה לדייק את הרעיון שלך. בנוסף, קארין עמנואל תעביר מספר הדרכות שיעזרו לך לגשת לתחרות בצורה הטובה ביותר ולהגדיל את זיכוי הזכייה שלך.

הגשת סקיצה

(שלב זה רלוונטי רק למי שנרשמה לתחרות)

יש להגיש את סקיצת העוגה עד יום חמישי ה-13 באפריל בחצות. לאחר תאריך זה לא ניתן יהיה להצטרף יותר לתחרות (רק לתערוכה).

הגשת העוגה

יש להגיש את תמונות עוגת התערוכה (והתחרות) עד יום רביעי ה-19 באפריל בשעה 13:00. לאחר תאריך זה לא ניתן יהיה להירשם ולקחת חלק בתערוכה. בשלב זה עוגות התחרות עוברות לשיפוט של צוות השופטים.

פרסום העוגות ברשת

פרסום עוגות התערוכה (והתחרות) יתבצע בדף הפייסבוק ״קארין עמנואל - האקדמיה לעיצוב עוגות״ באלבום אחד שיכלול את כל תמונות המיצגים. האלבום יעלה ביום שבת ה-22 באפריל בשעה 20:00 ע״י מארגני התחרות. אין לפרסם את העוגות לפני מועד זה בשום מקום. בשלב זה השופטים יסיימו לשפוט את עוגות התחרות.

הכרזה על הזוכים

תחרות עוגת חביבת הקהל תימשך עד צאת יום העצמאות ביום רביעי ה-26 באפריל עד השעה 20:00 ובשעה זו בדיוק יוכרזו הזוכים בתחרות.

הרשמה

אגב, אם אנחנו עדיין לא מכירות

אני אמנית עוגות, יוצרת ומפסלת בבצק סוכר ומייסדת האקדמיה לעיצוב עוגות. אני יוצרת עוגות שמספרות סיפור, עוגות שהן חוויה שלמה שנשמרת בזיכרון ולא עוד עוגה. אפשר לומר שהתחום הזה בחר בי ולא אני בחרתי בו. מאז שאני זוכרת את עצמי עסקתי באומנות, יצרתי בחומרים שונים וידעתי להביא לידי ביטוי כל רעיון שהיה לי בראש בחומרים שונים. אבל כשזה הגיע לפיסול בבצק סוכר היה לי קושי גדול מאוד בהתחלה כי לא היו לי את הכלים ולא היה לי מספיק ידע לקחת את מה שיש לי בדמיון ולהפוך אותו ליצירת מופת ברמה שיכולתי להתגאות בה. בשנת 2009 מכרתי את העוגה הראשונה שלי. בשלב הזה הבנתי שהתחביב הזה יכול להפוך לעסק וזה יכול להצליח אם אני רק אדע ליישם את כל הרעיונות הגדולים שיש לי בראש. כבר באותה שנה השקעתי בלימודים בתחום אצל האמנים הטובים בעולם ופתחתי את הסטודיו שלי. בהתחלה היה לי מאוד קשה. חששתי מכל פסל חדש, הבצק לא תמיד הקשיב לי, לפעמים הפסלים קרסו ולא הצלחתי להגיע לרמת הדיוק שאני מרוצה ממנה עד שלמדתי להכיר את החומר והבנתי איך לעבוד איתו והכל הפך להיות פשוט יותר. בשלב הזה הצלחתי גם לדייק את השיטה שבה אני משתמשת היום ועוזרת לי לפסל כל דמות שאני רוצה בקלות ובלי חששות. עד היום יצא לי לעבוד עם מגוון לקוחות, החל מלקוחות פרטיים ועד חברות ענק ויצרתי עוגות בעיצובים ייחודיים שלא נראו קודם. במשך השנים השתתפתי בתחרויות ותערוכות בארץ ובחו״ל וזכיתי בתארים נחשקים. גם היום אני לא מוותרת על הריגוש ומקפידה להשתתף בתערוכות עיצוב עוגות בינלאומיות יחד עם אמנים מהשורה הראשונה בתחום. בשנים האחרונות אני גם לוקחת חלק בפאנל השופטים בתחרויות עיצוב עוגות בינלאומיות. בשנת 2014 זכיתי במקום הראשון בתחרות הארצית לעיצוב עוגות בשנת 2015 זכיתי בתחרות עיצוב העוגות העולמית Live Global Cake Challenge כנציגת ישראל ובשנים 2018, 2019 ו- 2022 יזמתי תחרויות ארציות בהן השתתפו מעצבות עוגות מכל הארץ. היום אני נחשבת לאחת המעצבות המובילות בתחום. שיטת הפיסול בה אני עובדת ואותה אני מלמדת בקורסים היא שילוב של טכניקות שלמדתי במהלך השנים מהאמנים הגדולים בעולם יחד עם הניסיון האישי שלי מתחום האומנות. השיטה הזו עשתה פלאים בתחום עיצוב העוגות בארץ ובזכותה מאות מעצבות היום מפסלות ברמה שלא דימיינו שיצליחו. אני אוהבת לפסל דמויות שנראו כאילו קמו לתחייה, מלאות הומור ושמחת חיים. אני עפה על עוגות מוטרפות המתגרות בכוח הכובד ודורשות מבנה יציב ודגש על איזון ושיווי משקל. כיוון שאני שואפת לשלמות ביצירה אני מקפידה להתעדכן בחידושים בתחום ולומדת כל הזמן אצל המורים הטובים בעולם. את האקדמיה לעיצוב עוגות יצרתי כי ראיתי בעיניי רוחי את עצמי בתחילת דרכי, ידעתי שאני יכולה להגיע לרמה גבוהה אבל לא היה לי מספיק ידע וכלים איך לעשות את זה והכי גרוע, הרגשתי שגם אין מישהו שמלמד את כל זה. באקדמיה ארזתי את כל מה שאני יודעת, כל מה שלמדתי לאורך השנים, שיכול לקצר את הדרך לכל מעצבת עוגות שרוצה להגיע לרמה גבוהה ולהנות מהדרך ומהיצירה. אני מאמינה בכל ליבי שכל אחת יכולה ליצור עוגות מעוצבות ברמה גבוהה (גם אם היא מרגישה שאין לה כישרון מיוחד). אני מאמינה שבכל אחת יש המון יצירתיות שרק מחכה להתפרץ ולבוא לידי ביטוי ולפעמים צריך רק קצת הכוונה וידע, בדיוק בשביל זה יצרתי את האקדמיה.

קארין עמנואל עם עוגת הישרדות ענקית מרחפת בגובה מטר מפוסלת בבצק סוכר בעבודת יד

עוגת הישרדות מרחפת בגובה מטר