הדרכה ייחודית בהנחיית קארין עמנואל

בואי לגלות איך למשוך אלייך שפע אמיתי ולהפוך אותו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלך

להרשמה
לומייר מפוסל בבצק סוכר

תביני איך עובד שפע ואיך לנתב אותו אלייך

הדרכה שתעזור לך להבין אחת ולתמיד איך עובד שפע ואיך לנתב אותו אלייך

כבר הרבה זמן שאני חושבת להעביר הדרכה כזו שכל כולה מדברת על שפע ואיך למשוך אותו לחיינו. שפע זה לא רק שפע של כסף, זה אורח חיים, זה משפיע על רמת האנרגיה שלנו, על השמחה, כל האופן בו אנחנו רואות את העולם. שפע בא לידי ביטוי בכל תחום בחיים וכשאנחנו מבינות איך הוא עובד באמת, אז קל לנו למשוך אותו אלינו. יש תקופות בהן זה מרגיש נורא פשוט וקל, זה פשוט בא בזרימה. אבל מה קורה בתקופות חלשות יותר? בתקופות בהן הכל מסביב קצת מאבד את האיזון? בימים אלו, עוד יותר חשוב לחזק את תודעת השפע, כי זה החוסן שלנו. ההדרכה הזו היא חלק מתוך סדנת ״לחיות במקסימום שלך״, סדנה להטמעת תודעת שפע מיוחדת למעצבות עוגות. לאחר ההדרכה, אם תרצי תוכלי להמשיך איתי ל-21 ימים בהם תכירי כל כך טוב את החוקים של השפע כך שהוא יהפוך לחלק בלתי נפרד ממך.

קארין עמנואל עם עוגת שתי קומות בסגנון ג׳אז מעוצבת בבצק סוכר

תודעת שפע כדרך חיים לא צריכה להיות עבודה קשה

תודעת שפע כדרך חיים לא צריכה להיות עבודה קשה

כשבניתי את הסדנה הזו שאלתי אצלי בסטורי ״האם לדעתך אפשר לסגל תודעת שפע״ וכל התשובות שקיבלתי היו ״זו עבודה קשה אך אפשרית. מניסיון.״ ואני רוצה להגיד לך שהטמעת תודעת שפע לא צריכה להיות עבודה קשה זה לא נכון שזו תהיה עבודה קשה. זו צריכה להיות דרך חיים. וזה אפשרי. מניסיון. למה לבוא ולהשקיע שעה בהדרכה שבה אני מדברת על שפע? כי זו תהיה הדרכה שבה את תביני באמת את החוקים, איך זה עובד ותוכלי להשתמש בחוקים האלו לטובתך. כן. יש לשפע חוקים משלו. ואם את רוצה לחיות במקסימום שלך, אם את רוצה להיות אנרגטית, מלאת שמחה, אם את רוצה להשיג כל מה שאת חולמת אז את חייבת להכיר את החוקים האלו.

אגב, אם אנחנו עדיין לא מכירות

היי, אני קארין עמנואל, אמנית עוגות, יוצרת ומפסלת בבצק סוכר. אני יוצרת עוגות שמספרות סיפור, עוגות שהן חוויה שלמה שנשמרת בזיכרון ולא עוד עוגה. אפשר לומר שהתחום הזה בחר בי ולא אני בחרתי בו. מאז שאני זוכרת את עצמי עסקתי באומנות, יצרתי בחומרים שונים וידעתי להביא לידי ביטוי כל רעיון שהיה לי בראש בחומרים שונים. אבל כשזה הגיע לפיסול בבצק סוכר היה לי קושי גדול מאוד בהתחלה כי לא היו לי את הכלים ולא היה לי מספיק ידע לקחת את מה שיש לי בדמיון ולהפוך אותו ליצירת מופת ברמה שיכולתי להתגאות בה. בשנת 2009 מכרתי את העוגה הראשונה שלי. בשלב הזה הבנתי שהתחביב הזה יכול להפוך לעסק וזה יכול להצליח אם אני רק אדע ליישם את כל הרעיונות הגדולים שיש לי בראש. כבר באותה שנה השקעתי בלימודים בתחום אצל האמנים הטובים בעולם ופתחתי את הסטודיו שלי. בהתחלה היה לי מאוד קשה. חששתי מכל פסל חדש, הבצק לא תמיד הקשיב לי, לפעמים הפסלים קרסו ולא הצלחתי להגיע לרמת הדיוק שאני מרוצה ממנה עד שלמדתי ודייקתי את השיטה שבה אני משתמשת היום ועוזרת לי לפסל כל דמות שאני רוצה בקלות ובלי חששות. בשנת 2014 זכיתי במקום הראשון בתחרות הארצית לעיצוב עוגות בשנת 2015 זכיתי בתחרות עיצוב העוגות העולמית Live Global Cake Challenge כנציגת ישראל ובשנים 2018 ו-2019 יזמתי תחרויות ארציות בהן השתתפו מעצבות עוגות מכל הארץ. היום אני נחשבת לאחת המעצבות המובילות בתחום. שיטת הפיסול בה אני עובדת ואותה אני מלמדת בקורסים היא שילוב של טכניקות שלמדתי במהלך השנים מהאמנים הגדולים בעולם יחד עם הניסיון האישי שלי מתחום האומנות. השיטה הזו עשתה פלאים בתחום עיצוב העוגות בארץ ובזכותה מאות מעצבות היום מפסלות ברמה שלא דימיינו שיצליחו. את האקדמיה לעיצוב עוגות יצרתי כי ראיתי בעיניי רוחי את עצמי בתחילת דרכי, ידעתי שאני יכולה להגיע לרמה גבוהה אבל לא היה לי מספיק ידע וכלים איך לעשות את זה והכי גרוע, הרגשתי שגם אין מישהו שמלמד את כל זה. כאן באקדמיה ארזתי את כל מה שאני יודעת, כל מה שלמדתי לאורך השנים, שיכול לקצר את הדרך בשבילך. פעם, לא היה לי מספיק ידע כדי להפוך כל עוגה שלי להצגה, עבדתי עד השעות הקטנות של הלילה והרגשתי שזה לא ייגמר לעולם, שכל דבר לוקח נצח וכל המטבח בבלאגן היסטרי. הכי הייתי מתבאסת כשהייתי מסיימת והתוצאה לא היתה בדיוק כמו שדימיינתי. היום אני יודעת שזה יכול להיות אחרת. אני מאמינה שמגיע לנו גם להנות מהדרך ומהיצירה עצמה וגם להרגיש שאנחנו מתוגמלות בהתאם. את האקדמיה יצרתי כדי שגם את תראי איך אפשר לפסל בקלות ובהנאה, לקצר זמנים בעבודה, להגיע לתוצאות מרהיבות שיפתיעו אפילו אותך ושלא נדבר בכלל על איך שיעופו עלייך כשיראו את היצירות שלך.

קארין עמנואל עם עוגת הישרדות ענקית מרחפת בגובה מטר מפוסלת בבצק סוכר בעבודת יד

עוגת הישרדות מרחפת בגובה מטר